top of page

pi 21. 10.

|

Dudince - kúpele

Kino DIAMANT - Stratili sme Stalina

Kinosála Kúpele Diamant Dudince

Kino DIAMANT - Stratili sme Stalina
Kino DIAMANT - Stratili sme Stalina

Čas a miesto

21. 10. 2022, 19:00

Dudince - kúpele, Kúpeľná 107, 962 71 Dudince-Dudince - kúpele, Slovensko

O podujatí

Čierna komédia Stratili sme Stalina dokonale zosmiešňuje šialený komunistický režim a najabsurdnejšie na tom je, že takmer všetko v tomto filme je založené na skutočných udalostiach.

Veľký vodca padol. Priamo na koberec. Volá sa Stalin. Nad jeho mŕtvolou sa začína tragikomický boj o nástupníctvo. Súdruhovia z politbyra sa pomaly zbavujú dlhoročného strachu a začína to ozajstné divadlo. Ak sa vám to nezdá ako dostatočne dôvtipná zápletka, tak verte, že film Stratili sme Stalina vo svojej tragickosti a schopnosti uťahovať si z vysokých vecí je veľmi vtipný. 

Podľa ruského ministerstva kultúry film režiséra Armanda Lannucciho uráža sovietsku históriu a zakázali jeho premietanie v ruských kinách. Inde vo svete film zbiera kladné recenzie aj vďaka skvelému obsadeniu v čele s Stevem Buscemim (Chruščov), Jasonem Isaacsem (maršál Žukov) a monty pythonovcem Michaelem Palinem (Molotov).

Vstupné: 3 € 

Predaj vstupeniek v deň premietania na recepcii KL Diamant Dudince

Žáner: komédia, 106 min., MP12

Krajina: Veľká Británia, Francúzsko

Réžia: Armando Iannucci

Scenár: Armando Iannucci, David Schneider, Ian Martin

Hrajú: Steve Buscemi, Simon Russell Beale, Paddy Considine, Rupert Friend, Andrea Riseborough, Jason Isaacs, Michael Palin, Olga Kurylenko, Jonathan Aris

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page