po 13. 9. | Dudince

HONTIANSKE INŠPIRÁCIA 15.ROČNÍK - Medzinárodné maliarske a sochárske sympózium

Nazrite do sveta umelcov, ich tvorby priamo v plenéri kúpeľov v najmenšom kúpeľnom mestečku Dudince
Registration is Closed
HONTIANSKE INŠPIRÁCIA 15.ROČNÍK - Medzinárodné maliarske a sochárske sympózium

Čas a miesto

13. 9. 2021, 13:00 – 18. 9. 2021, 18:00
Dudince, 962 71 Dudince, Slovensko

Obsah

Pozvánkou do sveta umelcov je tohtoročný 15. ročník Medzinárodného maliarskeho a sochárskeho sympózia - Hontianske inšpirácie. Domáci i zahraniční umelci prezentujú svoje umenie priamo v plenéri počas celého týždňa a na záver svoje diela predstavia na výstave v sobotu 18.9.2021 od 13.00 hod., ktorá sa už tradične uskutoční v priestoroch spoločenskej sály LD Smaragd. Garantom podujatia je Július Nyárjas so svojou manželkou, ktorí stáli za myšlienkou zrodu celého projektu. Keď sa v roku 2006 rozhodli pozvať do Dudiniec prvých umelcov, aby spoznali čaro Hontu a zachytili jeho krásy na plátno či iný materiál, možno ani netušili, že z podujatia sa stane tradícia a tento rok oslávi už 15. narodeniny.

Sme radi, že aj naša Oblastná organizácia spolu s Kúpele Dudince, a.s. sa môžu podieľať pri spoluorganizovaní tohto významného umeleckého podujatia , ktoré si počas niekoľkých rokov našlo v Dudinciach svojich priaznivcov a prispieva k rozvoju kultúrneho povedomia domácich i zahraničných hostí.

Zážitok z tvorenia umelcov si budete môcť vychutnať celý týždeň v priestoroch kúpeľného parku, dudinských a hokovských viníc a vinohradov.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Program


  • 100 hodín

    Maľovanie v plenéri - areál kúpeľného parku, dudinské, merovské a hokovské vinohrady


  • 5 hodín

    Slávnostné otvorenie výstavy - spoločenská sála LD Smaragd

Zdieľať